Sacha Baron Cohen = Radek Vondráček, Sarah Palin = Miroslava Němcová

8. 03. 2019 15:36:03
Radek Vondráček to už nemohl v sobě nadále dusit. Poté, co kníže po tolikáté před jeho očima usnul a o si to kladl osobně za vinu, se rozhodl, že rozvíří vody malého českého politického rybníčku a sejme masku seriózního právníka

Pod ní se zjevila ve vší pompéznosti tvář hrdého showmana, skákajícího odvážně po stolech jednacího sálu Sněmovny. Show hodná Sachy Barona Cohena, muže mnoha tváří, kterého předseda Poslanecké sněmovny dlouho obdivuje a který namíchl loni v létě svými rozhovory vedenými pod různými falešnými identitami nejvýznamnější politiky americké politické scény, vzbudila oprávněný ohlas.

Stejně jako kontroverzní série rozhovorů britského komika, který napálil Dicka Cheneyho, Sarah Palinovou, O.J. Simpsona a další v řadě rafinovaných převleků. Za všechny pobouřené politiky, kteří skočili Cohenovi nalep a poskytli mu své interview, se ozvala jediná, Sarah Palinová.

Bývalá aljašská guvernérka a kandidátka na viceprezidentku USA, se drkotala se svojí dcerou přes celou Ameriku, aby nakonec předčasně odešla z nedůstojného rozhovoru o válečných veteránech. Palinová, jejíž rozhovor nakonec nikdy nebyl zveřejněn, protože podle Cohena nebyl dostatečně zábavný, udělala komikovi bezplatnou reklamu v televizních stanicích, ve kterých hřímala jako antická bohyně Nemesis cosi o znesvěcení posvátných pilířů americké státnosti a hodnot průměrných Američanů.

Všichni průměrní Američané, jimž bylo její vystoupení určeno, jí museli dát za pravdu. Něco tak odporného spáchaného za bílého dne na nic netušících amerických politicích, ještě nikdy nikdo neprovedl. Udělat si legraci z úctyhodné charakterní političky Sarah Palinové, která s pronikavým intelektem tolik let varuje před tolik podcenovanou hrozbou vpádu ruských vojsk do USA přes Aljašku.

Donutit v převleku izraelského člena Mosadu podepsat smějícího se Dicka Cheneyho plastovou láhev s nápisem waterboarding! Navést člověka přede všemi k tomu, aby snědl lidské maso! Vysmát se úzkosti prostých lidí majících strach, že jim v jejich městečku vznikne největší mešita v USA! Nechat váženého předsedu Americké společnosti na propagaci zbraní střílet v reklamním spotu z pistole ve tvaru plyšového králíčka a obdivovat se praktikám Izraele v rámci programu zbraně do každé mateřské školky!

Díky Bohu jsou lidé natolik moudří, že už mají dost vzpupného, zpropadeného Hollywoodu zosobněného vypečeným britským vtipálkem. Palinové po odvysílání bleskově stouply volební preference a senátorské křeslo má ve svých snech díky zdrcující kritice nečestných praktik pořadu Showtime jisté.

Modla konzervativní politické scény má svou velkou obdivovatelku v člence ODS, poslankyni Miroslavě Němcové, která se jí snaží co nejvíce přiblížit. Stejný úsměv, stejné brýle, stejná loutkovitá gesta. A hlavně, stejné rozhořčení, když předseda poslanecké sněmovny Radek Vodráček, jenž by měl být pro všechny české občany vzorem důstojného sebezáporu, inspirován postavou manekýna Bruna rozhodl zapět a zatančit. Všichni Vondráčkovi dali stejně jako Brunovi palec dolů.

Miroslava Němcová to nikdy neměla snazší. Stačilo jen bezmyšlenkovitě odpapouškovat slova Sarah Palinové. To by ale nebyla ona. Musela tomu dodat něco svého, co Radku Vondráčkovi a celému vzpupnému hnutí ANO konečně podrazí vaz. Symbolicky s tím přišla krátce před tím, kdy se český premiér Andrej Babiš schází s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, ve sladkém opojení, že si toho všimnou nejen české televizní stanice, ale určitě se to prodere i do amerických zpráv. Miroslava stejně jako Palinová zatím marně čeká na svých 5 minut slávy.

Politik Radek Vondráček se ale pod tlakem veřejnosti na rozdíl od baviče, od kterého se zábava očekává, který vše přešel hrobovým mlčením a dělal, jako by se nechumelilo, omluvil za své pobuřující vystoupení, jež pošlapalo hodnoty české státnosti. Česká poslanecká sněmovna nebude nikomu pro smích. K tomu nám dopomáhej Bůh. Za všechno vděčíme britskému komikovi, který už je v USA provařený. 10 let si tam díky Palinové neškrtne, a tak možná s povděkem přijde roli moderátora v druhořadé české televizní šou.

Autor: Petra Havelková | pátek 8.3.2019 15:36 | karma článku: 22.05 | přečteno: 645x

Další články blogera

Petra Havelková

Mercury a malí Čecháčci

Zpěvákova raná 80. léta strávená v Mnichově ve společné domácnosti s německou herečkou Barbarou Valentin, která jej zasvětila do tamní LGBT scény, byla v dětem přístupném filmu Bohemian Rhapsody zcela opomenuta.

10.3.2019 v 9:57 | Karma článku: 10.43 | Přečteno: 1030 | Diskuse

Petra Havelková

Bloger V si změnil profilovou fotografii

Čtete dobře, řeč není o Markétě Šichtařové, která si díky svým stále se měnícím vyprseným fotografiím získává přízeň desítky tisíc čtenářů, ale o blogerovi Davidovi V.

20.2.2019 v 14:12 | Karma článku: 26.05 | Přečteno: 1815 | Diskuse

Petra Havelková

Půjde Mark Zuckerberg díky inicativě Václava Klause ml. sedět do českého vězení?

Boj Václava Klause mladšího za svobodu projevu v České republice, kterou dle jeho názoru ohrožuje cenzura ze strany sociálních sítí (především Facebooku), je chvályhodný.

27.1.2019 v 13:08 | Karma článku: 15.61 | Přečteno: 807 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladimír Kroupa

Nesouhlasím s podmíněným trestem pro sprejery z Karlova mostu…

Jeden by si myslel, že ve 30 a v 23 letech už byl mohl mít člověk rozum. Jak vidět, nemohl, ale jsou nerozumnosti, za které by se mělo platit hodně přísně!

18.7.2019 v 12:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 48 | Diskuse

Vlastimil Nesrsta

Ledy se hnuly

Konečně! Chtělo by se zvolat při čtení zprávy, že v příští bondovce bude hrát neohroženého agenta 007 černošská herečka. Že to ale trvalo, než se ledy hnuly. Naštěstí pozitivní příklady táhnou.

18.7.2019 v 10:54 | Karma článku: 15.26 | Přečteno: 212 | Diskuse

Vladimír Havránek

Muslim v Paříži po vykouření marihuany zabil židovku a podle soudu není trestně odpovědný!

K události došlo před dvěma roky. Kobili Taoré recitoval verše z Koránu, opakovaně vzýval Allaha a ženu označil za démona. Při hádce vyhodil praktickou lékařku Halimiovou ze třetího patra. Ta na následky zranění zemřela.

18.7.2019 v 7:35 | Karma článku: 40.32 | Přečteno: 2537 | Diskuse

Filip Vracovský

Narozeniny Josefa Toufara, můj děda Martin a Babické vraždy.

Padesátá léta na venkově, strana chtěla udělat lidi šťastnými i přes jejich mrtvoly a nějak se to nepovedlo...

18.7.2019 v 6:04 | Karma článku: 20.97 | Přečteno: 368 | Diskuse

Jirka Severa

Kdyby dali černým "matyčkám" hajzlík blíž, byli by běloši na měsíci dřív.

Tyto dny si připomínáme úspěšný let Apollo 11 na měsíc a zpět. Měsíční lety byly geniální a jistě vrcholné dílo americké techniky, kterému se dodnes nikdo ve světě nepřiblížil. I dnes zíráme v němém údivu na zrnitý ampex Neila

18.7.2019 v 5:12 | Karma článku: 24.76 | Přečteno: 537 | Diskuse
Počet článků 189 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1162

Mezi mé zájmy patří  kulturní dění v mém okolí, literatura, reflexe vlivu masových médií na utváření obecného mínění. Zajímám se o kognitivní vědy, evoluční psychologii, teorii memů a literaturu. 

 

Najdete na iDNES.cz