Bude po prohraných volbách Putin Babišovým traktoristou?

10. 02. 2018 8:53:10
Začalo to jako nevinný žert. V. Putin řekl, že pokud nebude zvolen prezidentem, stane se traktoristou. Byl si jist, že vyhraje. Prohrál a nastoupil do podniku AGROFERT, a.s.

V. Putin věděl, že se prezidentem stane. Měl to sichrované u médií, ve kterých byl povinně hvězdou dne, střídavě spasitelem, diplomatem, s nímž si podává ruku půlka zeměkoule, vizionářem a idolem žen, milujících jeho obnaženou hruď při jízdě na koni.

Preference přes 80 procent mu dávaly za pravdu. A tak ležérně vhodil lístek do urny a odešel sledovat spolu se svým mluvčím výsledky volebního klání. Nejprve, když se sečetl venkov, vše vypadalo příznivě, Putin měl drtivou převahu, jak ale začala přibývat velká města, vstoupila do hry jeho soupeřka Xenija Sobčaková, jež nad ním vyhrála nakonec o 7 procent.

Xenija tomu nemohla uvěřit, rozplakala se nadšením. Zato Putin zuřil, a pátral s kamennou tváří, kde nastala chyba, jak mohl selhat systém, jenž měl celý pod palcem. Jak nás mohly zahraniční služby takhle přepéci?

Okamžitě zavolal Donaldu Trumpovi a otázal se ho, proč mu to udělal, když mu pomohl k výhře ve volbách. Trump, jenž právě jel na golfovém vozíku v Mar-a-Lagu netušil, že to celé je spiknutím a odvetou Demokratů, kteří se mu chtěli pomstít za prohrané volby a nabourali se do serverů FSB a volebních komisí. Když se k moci v Rusku dostane naivní volnomyšlenkářka, FSB se zhroutí a pravda o Trumpovi vyplave najevo. Zbaví se díky ruskému kompru dvou much jednou ranou, nepohodlného Trumpa i Putina.

Putin se na novináře, kteří mu kladli dotěrné otázky, kysele zašklebil s tím, že se musí na všechno prospat. Zmatená Xenija, jež Putinovi stále ještě neodpustila, že neochránil jejího zkorumpovaného otce před otravou, neměla potuchy o tom, jak se řídí takto velká země a prohlásila, že si do svého týmu vezme Alexeje Navalného.

Navalnyj z domácího vězení, kam se dostal při bojkotu voleb, sdělil, že se ujme funkce ministra vnitra a půjde tvrdě po krku všem, kdo desítky let vysávali jeho rodnou zem - korupčníkům, válečným vrahům a především svému úhlavnímu nepříteli, V.V. Putinovi. Do funkce ministryně pro lidská práva se rozhodla Sobčaková jmenovat členku Pussy Riot.

Rozrušená Xenija, jíž posílali gratulace všichni západní státníci světa, sdělila, že odevzdá Ukrajině Krym, ukončí boje na Donbasu, a vrátí Moldavsku a Gruzii okupovaná území. Také se zasadí o jaderné odzbrojení své země, ukončí boje v Sýrii, aby zde mohli zvítězit mírumilovní rebelové a začne se orientovat více na západ. Pokud by to šlo, ráda by uzavřela po čase asociační dohodu s EU.

Vladimír Putin nešel spát, zahořkle poslouchal slova Xenije a Navalného a hlava se mu točila jako v divokém víru. Zavolal šéfovi FSB, generálu Bortnikovi, a ten mu sdělil, že je z toho jelen, ale že s tím už nemůže nic udělat, protože Putin ztratil podporou lidu.

"Jak to, pořád mám ještě ale nakloněný tisk a TV."

"Podívejte se na Rossiju, vždyť je to hotový Dožď."

Putin se opět mrkl na televizi, kde probíhal rozhovor s Mashou Gessenovou, jež narychlo přiletěla do Ruska z USA a rozdávala svá moudra, jimiž po desítky let zaplavovala New York Times a Washington Post.

Hovořila tam o Putinovi jako o muži bez tváře, připomínala všechny jeho omyly, včetně potlačování práv leseb na děti, kvůli čemuž musela uprchnout ze své vlasti.

"Jako bych já mohl za to, že ještě nejsme na úrovni Švédska, a důchodci ze Sevastopolské oblasti nemohou jezdit 2 x ročně na Kanáry!" postěžoval Putin.

"Málo ses se staral o prostý lid a více o své kšefty a o zbrojení. Obrať se na Lavrova, já končím. Podávám výpověď, něco tady smrdí. Emigruju a tobě radím vzít taky nohy na ramena."

"Ale kam mám jít, kde mě přijmou? V Číně, v Ekvádoru, anebo v Bělorusku?"

"V Číně budeš zbytečný," sdělil mu telefonicky Lavrov. "Já si ještě seženu nějaký ten flek v OSN, ale ty se na Si Ťin- pchinga nespoléhej. Usazoval tě na čestné místo jen, když jsi něco znamenal, je to pragmatik. A o Bělorusku si nech jen zdát. Vše se obrací, Lukašenko nebude dlouho u moci. Radím ti, zařiď si falešný pas a na několik let se ukliď do ústraní, jako to učinili nacističtí důstojníci. Pod světlem je největší tma. Nebyl tvůj sen stát se traktoristou?"

"To jsem řekl jen v legraci. Ten traktor, co jsem řídil, byl traktor cvičební, pedály ovládal spoluřidič."

"Tak se to douč. Mám dobrý nápad. V EU máš jednoho velkého obdivovatele, Miloše Zemana, nedávno byl u nás na návštěvě a dojednal dodávku mnoha set Zetorů. Spoj se s ním a on ti nějak pomůže."
"To je dobrý nápad. Na Miloše jsem zapomněl. Vždy splnil, co slíbil. Až na to hulení jsme si skvěle rozuměli. Byl, jak řekl bývalý velvyslanec Kolář, mým špionem a tajným nástrojem ruské propagandy. A v Česku nedávno vyhrál prezidentské volby. Zavolám mu."

Tak se taky stalo. Zeman se chvíli ošíval. Putina sice stejně jako Nejedlý obdivoval, ale nyní je v pěkné kaši.

"No tak dobře, pomohu ti, Vladimíre, že jsi to ty...." vypadlo z něj po dlouhém rozmítání. "bezplatně, nic od tebe nechci, snad jednu symbolickou skleněnou pistoli s vodkou a ruským nápisem na žurnalisty. Ale musíš si sám vyřídit doklady na falešné jméno. Máš už nějaké?"

"Stěpan Mizerov, bývalý šéf varieté." řekl Putin, jenž měl pod tím jménem na tajných zahraničních účtech ulité nemalé peníze.

"Vidím, že se inspiruješ Bulgakovem. Tak dobře, zařídím ti místo traktoristy ve firmě AGROFERT. Domluvím to s Andrejem Babišem."

"A on to pro mě udělá?"

"Babiš udělá všechno, když mu dám třetí a čtvrtý, pátý a šestý pokus k sestavení vlády. Ne, dělám si legraci, to není ústavně možné, ale když mu dám volnou ruku, aby si dělal, co chce, bude mi zobat z ruky. Ale nějaké velké úlevy od Babiše nečekej. Řídit traktor není taková zašívárna, jako řídit Rusko.

Pěkně se nadřeš. Podívej se na dokument se Sašou Uhlovou o práci ve Vodňanských drůbežárnách. Nic víc pro tebe udělat nemohu. Rekvalifikační kurz na traktoristu a řidičské oprávnění si musíš zaplatit sám, působilo by to nápadně, když by ti ho hradil Adrej."

"To nevadí, hlavně, že se vylížu z té šlamastyky, víš, že už zatkli půlku mých ministrů a Ramzana Kadyrova? Chtějí jej vyšetřovat z podílu na smrti Borise Němcova. Nechám si udělat plastiku a narůst plnovous."

"Dobrý nápad. Taky bych ti radil se nechat potetovat, abys vypadal autentičtěji a změnit tón hlasu. Musíš vypadat jako typický ruský bezďák, abys zapadl do kolektivu Babišových zaměstnanců."

Putin si zamnul ruce, doklady měl vyřízené hned, stejně jako plastiku a tetování. Aby vypadal co nejautentičtěji, nechal si vylomit jeden zub. Zaplatil si rekvalifikační kurz a nastoupil v pobočce Babišova AGROFERTU. Brzo se naučil hovořit lámanou češtinou, osvojil si dovednosti v řízení a seřizování zemědělské mechanizace a zapadl do cyklu ročních období. Práce to byla sice těžká, navíc špatně placená, kvůli svému krytí musel bydlet v zablešené ubytovně. Ale Putin měl vždy nezměrnou vůli, která ho hnala vpřed.

Překousl, že se tak rychle propadl na společenské dno. Jeho jediným snem bylo svrhnout Xeniji Sobčakovou, která splnila vše, co, slíbila, a zbavila se Krymu, Podněstří a Abcházie, za což jí západ zatleskal. Vzdala se rovněž vlivu nad Sýrií a přístavu Tartús. Sýrii, jak prorokovala Tereza Spencerová v Parlamentních listech, sice zakrátko ovládli ti samé hrdlořezové, kteří byli vyštvaní pryč, ale to Xeniji nevadilo.

Po jednom telefonátu s Angelou Merkelovou zlevnila dodávky plynu EU a odpustila Ukrajině její dluh. Rozhodla se diverzifikovat ruský průmysl a očistit olympioniky od skandálů, aby zase mohli startovat pod ruskou vlajkou. Za poradce si vzala odborníky, kteří radili Jelcinovi. Ti opět zprivatizovali vše, co Putin zestátnil a v Rusku na chvíli zavládl chaos. Putinovi se rozzářili očička, protože čekal, že se občané budou bouřit.

Xenija ale chaos ustála, a ani nemusela rozpoutat válku. Lidem prostě naslibovala, že po chvíli nestability nastane klid a ekonomická prosperita ve spolupráci s USA a EU. Objala se s J.C. Junckerem, který o ní v Evropské komisi prohlásil, že je to fajn roštěnka a že by ji hned přijal do EU, ale to nepovolí USA, protože by to destabilizovalo světovou geopolitickou scénu. A Turci by vyváděli, že je zase někdo předběhl.

V USA mezitím dokončili, poté, co jim uvolnila Xenija přísně tajné dokumenty FSB, vyšetřování Donalda Trumpa a byl na něj uvalen impeachment. Vlády se ujal nakrátko M. Pence a posléze byly vyhlášeny nové volby, kde vyhrála Hillary Clintonová. Všichni byli spokojení, jen se divili, kde se skrývá V.V. Putin. Že by se propadl do země?

Snad nejvíce to vrtalo v hlavě bloggerovi Zieglerovi, který i přes pozitivní obrat k demokratizaci země, nepřestal nenávidět Rusáky. Na nic ale nemohl přijít. A tak se nakonec obrátil na bloggera Mácu, který díky své dokonalé znalosti sociálních sítí vypátrá naprosto každého, i proruské živly, zašité v debatách TV Barrandov. "Putina dostaneme," slíbil Zieglerovi Máca."Musí být nějak aktivní na sociálních sítích. A musí mít nějaké bizarní jméno. Třeba z Bulgakova. Cítí se stejně jako on ukřivděný."

Trvalo mu to dlouhé 3 roky, než se dopátral ve složité síti dezinformací k podezřelému jménu z Mistra a Markétky. Zjistil, že tato postava pravidelně přispívá anonymně do ruských disenformančních serverů, na které upzoroňoval profesor Drahoš. A co víc, dokonce se objevilo toto jméno mezi publikem v Aréně Jaromíra Soukupa. To není náhoda. Navíc se stýká s dalšími podezřelými živly a všichni se jmenují jako postavy z Bulgakova. A řada z nich pracuje ve firmě AGROFERT, a.s.. Musí se jednat o tajnou síť bývalých ruských elit.

V.V. Putin mezitím opravdu nelenil a spojil se se svými kolegy z Kremlu, se šéfy významných ruských společností, kterým se podařilo utéct z Ruska a začal v Česku organizovat pátou kolonu. Musel vše stihnout do nových prezidentských voleb, ve kterých proti sobě stanuli dva nejvážnější kandidáti, Jiří Ovčáček a Jiří Drahoš, kteří se měli brzo utkat v TV Barrandov. Jiří Drahoš tentokrát musel do debaty přijít, protože Jiří Ovčáček už nebyl za mluvčího, ale za kandidáta. A V. Putin musel jít jako všichni traktoristé vyjádřit podporu Jiřímu Drahošovi.

Zatnul zuby a šel. Byl vyfocen v MF DNES, čehož si všiml blogger Máca, a najednou mu všechno došlo. Díky vyspělému počítačovému softwaru ke srovnávání tváří zjistil, že se nejedná o Stěpana Mizerova, ale o bývalého ruského prezidenta. Hned druhý den o tom napsal blog a odhalil rozsáhlé spiknutí, ve kterém měl prsty jak premiér Babiš, tak Miloš Zeman i Jaromír Soukup.

"Bingo, konečně máme na Babiše něco hmatatelného," radovali se Zigler a Máca.

Ukrytí muže, po kterém pátrá celý svět a jenž je v Rusku stíhán z korupce a z válečných zločinů, to už je jiný kafe. Babiš půjde do kriminálu za Putina, když jej nepotopilo Čapí hnízdo. A Putin bude v okovech převezen do Ruska. Prezident Zeman bude znemožněn a Ovčáček prohraje ve volbách.

K ničemu takovému ale nedošlo. Prezident Zeman dal premiérovi Babišovi milost a národ zajásal. Jiří Ovčáček vyhrál ve volbách a Putinovi udělil přes odpor EU a USA asyl. V Rusku proti sobě za čas stanuli Xenija Sobčaková a bývalý Putinův mluvčí Dmitrij Peskov, který se jako jediný udržel v Rusku a vyhnul se trestnímu stíhání. Ruský lid mezitím vystřízlivěl.

Zjistil, že ekonomice se díky zlevnění plynu nedaří, integrace do EU je v nedohlednu, Rusko díky likvidaci třetiny jaderných zbraní, ponorek a dalšího arzenálu přestalo být vojenskou velmocí, olympionici bez dopingu nebyli už tak úspěšní a oni, prostí ruští lidé, se nemohli vymezovat vůči dekadentnímu západu, když se na ně najednou západ zčistajasna slibně usmíval.

Ztratili podstatu svého ruství. A tak dali hlas Putinovu bývalému mluvčímu Peskovovi. Jako první mu pogratuloval bývalý mluvčí českého prezidenta, prezident Ovčáček, který mu zaslal Putina zpátky domů v dárkovém balení v první třídě Českých aerolinek.

Navoněný Peskov se zhrozil, v jak zuboženém je Putin stavu. Dokonce začal kouřit a pít. Okamžitě jej vymydlil a zbavil tetování. Putin se na chvíli zhroutil a stejně jako Mistr z Bulgakovova románu si pobyl chvíli v psychiatrické léčebně. Pak se ale dal dohromady a posléze přebral funkci premiéra s tím, že si to s Peskovem po 6 letech prohodí. Vše se vrátilo do starých kolejí. Jen Putin se nemohl zbavit silného českého akcentu.

Poděkoval Andreji Babiši i Miloši Zemanovi, že mu umožnili krytí, a řekl, že se do Česka vždy rád vrátí na svíčkovou a vepřo knedlo zelo. Pokud mu to premiérská funkce dovolí, rád si česky poklábosí s Jiřím Ovčáčkem a zajede za Milošem Zemanem na Vysočinu.

Autor: Petra Havelková | sobota 10.2.2018 8:53 | karma článku: 10.78 | přečteno: 371x

Další články blogera

Petra Havelková

Vánoce ateistčiny

Moře času uplynulo od chvíle, kdy jsem odpadla víry. Dříve jsem prožívala kalendářní rok ve shodě s liturgií naplněna posvátnou radostí z každého dne, o Velikonocích jsem umírala s Kristem, o Vánocích se těšila z jeho zrození.

11.12.2018 v 21:37 | Karma článku: 12.59 | Přečteno: 855 | Diskuse

Petra Havelková

Jak se dělá talk show na TV Barrandov

Pořad Nebezpečné vztahy moderátora Honzy Musila láká televizní diváky na skandální odhalení, vyhrocené střety mezi pozvanými hosty z řad prostého českého lidu. Je ale všechno tak, jak se divákovi zdá?

9.12.2018 v 12:13 | Karma článku: 29.16 | Přečteno: 1612 | Diskuse

Petra Havelková

Spílání malému Čecháčkovi u příležitosti výročí české státnosti

Kabaret české státnosti, které zinscenovalo brněnské Mahenovo divadlo se změnil pro mě a 2 další milovnice divadla a kultury středního věku v kabaret české nudnosti. Jednu z nás z představení prudce rozbolela hlava

1.12.2018 v 18:06 | Karma článku: 27.36 | Přečteno: 1287 | Diskuse

Petra Havelková

Český jazyk nám feministická a LGTB lobby nikdy neukradne!

Obavy z útoků LGBT lobby na tradiční hodnoty, jež jsou založeny na roli ženy a muže coby monogamního páru, se stupňují. Napomáhají k tomu legislativní kroky, řešící práva LGTB minorit v otázce manželství anebo adopce dětí.

26.11.2018 v 16:57 | Karma článku: 22.98 | Přečteno: 805 | Diskuse

Další články z rubriky Poezie a próza

David Snítilý

Requiem pro nemilovanou

Pro rodiče je nejhorší když přežijí své děti. Pro některé děti je, ale mnohem horší žít se svými rodiči.

17.12.2018 v 13:18 | Karma článku: 6.49 | Přečteno: 423 | Diskuse

Stanislav Salvet

Hledání nadpozemské inteligence

Odpověď na životní výzvy: Je třeba k nim přistupovat opatrně a uvážlivě. Rozjíždět se pomalu a s rozvahou. Nepřepálit start, ať zbude hodně sil do cílové rovinky.

17.12.2018 v 13:04 | Karma článku: 6.40 | Přečteno: 162 | Diskuse

Jan Sviták

Hmatatelný důkaz existence Ježíška

Krátká povídka napsaná pro jedno adventní autorské čtení. Takže kakao uvařit, povídku přečíst, třeba v sobě ukrývá trochu svátečního světla.

17.12.2018 v 7:29 | Karma článku: 8.53 | Přečteno: 150 | Diskuse

Pavel Hewlit

Ženský orgasmus (literární pojetí)

Pohled na sex je stále zvláštní, a co je ještě zvláštnější, jeho základní formy jsou stále jako by tabuizované - na rozdíl od jeho tvrdších forem v pornografii. A přitom ty základy jsou tajemné. Tak krásně tajemné.

16.12.2018 v 15:17 | Karma článku: 13.22 | Přečteno: 922 | Diskuse

Iva Doudová

Návštěva až z Prahy / Jak to chodí u Pěnkavů

Že k Pěnkavům přijede návštěva, se postupně od Máni Pěnkavové dovídali všichni sousedé, kolegyně z práce i docela neznámí lidé ve frontě v mlékárně.

16.12.2018 v 13:43 | Karma článku: 7.11 | Přečteno: 311 | Diskuse
Počet článků 183 Celková karma 23.02 Průměrná čtenost 1157

Mezi mé zájmy patří  kulturní dění v mém okolí, literatura, reflexe vlivu masových médií na utváření obecného mínění. Zajímám se o kognitivní vědy, evoluční psychologii, teorii memů a literaturu. 

 

Najdete na iDNES.cz