HBO si nás po prezidentských volbách posunula hluboko do Afriky

6. 02. 2018 17:18:37
Díky Miloši Zemanovi se nemíříme více na východ ale přímo do barbarských afrických zemí, kde řádí lovci zvířecích lebek, kterými si pak rituálně zdobí své příbytky

Do včerejšího dne jsem si myslela, že jsou Češi národ holubičí, kterému je veškeré násilí cizí. Nežli někoho zákeřně napadnout anebo se bránit, raději se necháme na dlouhá staletí porobit. Proto o nás Poláci posměšně říkají, že my jsme ti Švejci, zatímco oni jsou hrdinové na koni.

Po shlédnutí záznamu dokumentu Vice News na HBO o prezidentských volbách v ČR jsem nabyla jiného dojmu. Hrdinou nebyl ani Miloš Zeman ani Jiří Drahoš, ale prostý český myslivec, hovořící ve zpěvném dialektu. Reportérka Hind Hassanová mu kladla desítky záludných otázek a on jí odpovídal, jak mu jazyk narostl. Netušil, jak moc jeho slova kosmopolitní reportérka a multikulturalistka překroutí.

Prof. Drahoš se stal úplně okrajovou figurou, jehož snaha o směřování ČR do EU se po prohraných volbách, jednou pro vždy zhatila. Místo toho u nás zavládly reakční živly, jež usilují o vystoupení z Unie, jež svou štvavou rétorikou podporuje prezident Zeman, kvintesence nenávisti k migrantům, opojený despotickými východními režimy.

O tom, že Zeman několikrát sdělil, jak je pro nás členství v EU výhodné a že by hlasoval v referendu proti, nepadla ani zmínka. Zeman zkrátka vždy zůstane tím, že se vyslovil o možnosti referenda o vystoupení z EU, zlosynem prvního kalibru, zatímco D. Cameron, jenž zastával stejné stanovisko jako Zeman, je stále opěvovaným britským gentlemanem.

Zeman, jenž se pochlubil svou maketou zbraně na novináře s becherovkou, se stal v očích HBO nebezpečným padouchem, u něhož je jen otázkou času, kdy nějakého opozičního novináře touto zbraní odpráskne. V HBO buď nerozumí černému českému humoru, anebo nedokážou rozlišit atrapu zbraně od zbraně reálné. Rozumí jen vtípkům Billa Mahera a Johna Olivera, jež jsou tisíckrát peprnější, nežli ty Zemanovy.

Pak se vše přesunulo k otázce migrace a strachu Čechů z migrantů, který vyvrcholil v hromadném ozbrojování. Vše zapříčinil Miloš Zeman, jenž v OSN hereticky prohlásil, že migrace je spojena s možností proniknutí teroristů na evropskou půdu.

Paradoxní na tom celém je, že se v dokumentu objevují muslimští teroristé, kteří údajně nakoupili své zbraně legálně ve východní Evropě.

Pachatelé útoků na redakci Charlie Hebdo si zakoupili deaktivované zbraně na Slovensku, které si pak opravili a Slováci hned poté zpřísnili legislativu týkající se prodeje zbraní. U nás v ČR ale platí mnohem přísnější pravidla ohledně nákupu zbraní. Další zbraně si koupili v Chorvatsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině. Dle reportérky stačí v Česku k získání zbraně mít 21 let, projít kratičkým testem a mít čistý trestní rejstřík. Skoro jako na divokém západě. Sama jsem absolvovala zkoušku na zbrojní průkaz a musím říct, že reportérka se buď špatně informovala, anebo záměrně mlžila. Test měl několik set složitých otázek, pak jsem musela provést rozborku zbraně a složit praktickou zkoušku ze střelby. A tak díky zkouškám rozeznám, na rozdíl od reportérů z HBO pravou zbraň od atrapy.

Příkladem typického Čecha je holohlavý kroměřížský myslivec Jan Buksa, který střílí už od svých 12 let, posiluje si své lovecké svaly a který nás pozval do svého stylového příbytku s desítkami loveckými zbraněmi, poháry z vítězství v mysliveckých soutěžích a zvířecími trofejemi.

Hovořil o tom, že každý má mít právo na zbraň, že nám EU nemá nic zakazovat nařízeními a že referenda jsou tady proto, aby lidi mohli rozhodovat o osudu své země.

Takto smýšlí a vypadá Zemanových dolních 10 milionů, řekla si v duchu reportérka a zlomila nad námi, Čechy, hůl. Toto už ani není nějaký zaostalý východ, ale opravdická africká země, kde primitivní kmeny používají koster a hlav zvířat k magickým rituálům. Všemu nasadí korunu upřímné přiznání jako z psychoanalytické příručky střelce Buksy, že každý má v srdíčku lovce. A někdo to zkrátka nedokáže potlačit.

Nechápu, proč odchod Čechů z EU, jenž se s druhou volbou Zemana za prezidenta nevyhnutelně přiblížil, reportérka HBO tak moc oplakává. Vždyť se EU zbaví země, nad níž přejali vádu maniaci s desítkami dlouhých střelných zbraní, kteří si ve volném čase oprašují srnčí lebky. To je spíš důvod k tomu, aby v HBO bouchali šampáňo.

Je jen otázkou času, kdy tento muž přestane střílet po zvěři a začne střílet po mírumilovných muslimech, kteří se zde ukázali krátce po drsňákovi s nelidským srdcem. Jejich duchovní reportérce, jež si v rozhovoru s ním nasadila povolně muslimský šátek, nabonzoval, jak jsou na ně nyní Češi zlí a jak se nás všech bojí.

Češi zkrátka a hlavně Miloš Zeman nejsou schopni pochopit islám. Nemají na to prostě mozkovou kapacitu. Jinak by naznali, že je to nejmírumilovnější náboženství na světě a nevyzbrojovali se na jeho vyznavače zbraněmi. Miloš Zeman o nich říká, že jejich kultura je jiná, nežli je ta naše, a to jim nedá spát. Je to lež, jako věž, jejich kultura je přece podobné té naší jako vejce vejci a je jen otázkou času, kdy to pochopíme i my, a začneme si při rozhovoru s nimi samy aktivně nasazovat muslimské šátky.

A do toho jako přízrak vstoupil Jakub Janda, který udělal reportérce ve všem jasno. A my jsme se mohli obloukem vrátit zpátky k Zemanovi. Jakub Janda ve svém elegantním koženém kabátě zde působil v celé té změti prezidentů s puškami na novináře a lovců lebek jako jediný kultivovaný Čech, pravý nositel evropských hodnot.

Uklidnil Hind Hassanovou, že Miloš Zeman nemá prakticky žádné pravomoci, a zneklidnil ji tím, že šíří nenávistnou protievropskou rétoriku a je jen otázkou času, kdy pod jeho vlivem vystoupíme z EU. Sice ne teď, ale čas k tomu se nachyluje, sdělil odborník přes desinformace a EU a rošťácky přitom mrkl okem.

Jakuba Jandu jsem vždy hltala jako evangelium, a tak jsem si řekla, že má asi pravdu. Vystoupíme z EU, a upadneme do primitivismu lovců zvířecích lebek, budeme sát krev z laní, aby do nás přešla jejich magická síla. Pokud k nám přijde jediný smavý migrant, odpráskneme ho Zemanovou puškou s becherovkou a budeme konečně jásat, že jsme sami sebou.

Nikoli holubicemi, ale krvežíznivými barbary, jak nás celému světu představila HBO. Hranice Schengenu se před námi jednou pro vždy uzavřou, ale nám to nebude vadit, protože se na nás budou jezdit dívat občané EU jako na raritu, což nám konečně dodá pocitu národní hrdosti.

Autor: Petra Havelková | úterý 6.2.2018 17:18 | karma článku: 28.81 | přečteno: 1333x

Další články blogera

Petra Havelková

Vánoce ateistčiny

Moře času uplynulo od chvíle, kdy jsem odpadla víry. Dříve jsem prožívala kalendářní rok ve shodě s liturgií naplněna posvátnou radostí z každého dne, o Velikonocích jsem umírala s Kristem, o Vánocích se těšila z jeho zrození.

11.12.2018 v 21:37 | Karma článku: 12.59 | Přečteno: 855 | Diskuse

Petra Havelková

Jak se dělá talk show na TV Barrandov

Pořad Nebezpečné vztahy moderátora Honzy Musila láká televizní diváky na skandální odhalení, vyhrocené střety mezi pozvanými hosty z řad prostého českého lidu. Je ale všechno tak, jak se divákovi zdá?

9.12.2018 v 12:13 | Karma článku: 29.16 | Přečteno: 1612 | Diskuse

Petra Havelková

Spílání malému Čecháčkovi u příležitosti výročí české státnosti

Kabaret české státnosti, které zinscenovalo brněnské Mahenovo divadlo se změnil pro mě a 2 další milovnice divadla a kultury středního věku v kabaret české nudnosti. Jednu z nás z představení prudce rozbolela hlava

1.12.2018 v 18:06 | Karma článku: 27.36 | Přečteno: 1287 | Diskuse

Petra Havelková

Český jazyk nám feministická a LGTB lobby nikdy neukradne!

Obavy z útoků LGBT lobby na tradiční hodnoty, jež jsou založeny na roli ženy a muže coby monogamního páru, se stupňují. Napomáhají k tomu legislativní kroky, řešící práva LGTB minorit v otázce manželství anebo adopce dětí.

26.11.2018 v 16:57 | Karma článku: 22.98 | Přečteno: 805 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Ziegler

Babiš jako Hus, normalizátor Vondruška a jeho šílený úlet

Tak to snad nemůže myslet vážně. Řeč je o spisovateli Vlastimilu Vondruškovi a jeho stupidním přirovnání premiéra Andreje Babiše k mistru Janu Husovi a europarlamentu ke kostnickému koncilu.

17.12.2018 v 18:54 | Karma článku: 15.39 | Přečteno: 290 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Odešla vdova po prvním astronautovi

V pondělí (17/12) večer přišla z Izraele smutná zpráva. Ve věku pouhých 54 let prohrála boj s rakovinou Rona Ramonová, vdova po prvním izraelském astronautovi Ilanu Ramonovi.

17.12.2018 v 18:20 | Karma článku: 11.46 | Přečteno: 202 | Diskuse

Jan Ziegler

Jak vypadaly Vánoce našich předků? K vidění na jihu Čech

Výstava Století českých Vánoc je originálním připomenutím Jihočeského muzea v Českých Budějovicích k proměnám těchto nejvýznamnějších svátků v roce.

17.12.2018 v 17:17 | Karma článku: 11.74 | Přečteno: 212 | Diskuse

František Kšír

Pouze svobodní lidé mohou nést odpovědnost - z rubriky "Svoboda po lžičkách".

Míra, do jaké lidé přirozeně důvěřují svým vlastním úsudkům a schopnosti vypořádat se s běžnými záležitostmi života, je spolehlivým vodítkem k tomu, jak svobodnou společnost budou tvořit.

17.12.2018 v 16:15 | Karma článku: 11.05 | Přečteno: 272 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Příběhy obětí

V dnešním prapodivném světě je to tak, že pachatelé se těší většímu mediálnímu zájmu než jejich oběti. Vlastně platí obecně, že o osudy obětí je malý zájem.

17.12.2018 v 13:52 | Karma článku: 22.90 | Přečteno: 438 | Diskuse
Počet článků 183 Celková karma 23.02 Průměrná čtenost 1157

Mezi mé zájmy patří  kulturní dění v mém okolí, literatura, reflexe vlivu masových médií na utváření obecného mínění. Zajímám se o kognitivní vědy, evoluční psychologii, teorii memů a literaturu. 

 

Najdete na iDNES.cz