Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do USA se už na transsexuální WC nevypravím

25. 02. 2017 20:23:50
To jediné mě totiž na USA lákalo. Svou desítky měsíců plánovanou reportáž, ve které bych vyzpovídala místní transsexuály, jak se cítí po návštěvě speciální toalety, jsem musela díky Trumpově exekutivnímu příkazu zrušit

USA už desítky let prostřednictvím Hollywoodu importují své kulturní vzorce a modely jediného správného západního pohledu na svět do celého světa. Nemusím proto jezdit do USA, z hollywoodských dojáků a katastrofických filmů se o mentalitě tamních lidí dozvím, co potřebuji. Co nevím, to si doplním z tisku, dokumentů, anebo přímo od obyvatel USA, kteří utekli před svou vlastí do Evropy.

Někdy ví o USA ještě méně nežli já, protože celý život strávili v konzervativním zapadákově, sní o tom, že budou s pomocí popu opěvovat milovaného Ježíše a nadšeně mi sdělí, že v Česku poprvé v životě jeli vlakem a nechali si ovívat své optimistické obličeje svěžím evropským vánkem. Někdy jsou ale vzácně osvícení.

Když chci vidět americké umění, zajdu si na výstavu v některé z evropských galerií anebo na festival divadelních souborů, kde se mohu při hereckém projevu Američanů uzývat nudou, když otrocky kopírují omšelou, u nás dávno zavrženou Stanislavského metodu a nechtěně tak plagují Rusáky, kteří už jsou v divadelnictví přece jen o krok dál. Zkrátka, Mcdonaldizovaná Amerika na mě civí ze všech koutů našeho vyspělého světa, až bych před ní s chutí utekla do Indie. Ale i ten jejich Bollywood je jen muzikálově zkarikovaný Hollywood.

Jen jedno mi z USA chybí. Nefalšovaná taktilní sensuální zkušenost, jež se dá nyní sice nasimulovat díky virtuální realitě, ale ne tak dobře jako v reálu a chybí tomu čichový zážitek. Pachy navoněných paniček, oblečených shodně do postele jen v Chanel No 5, svůdné vůně z tamních restaurací, odéry hárajících se amerických fen oblečených do růžových triček stejně jako jejich paničky, anebo hučivw smradlavé lkání kanálů před deštěm. A především pach nezapomenutelných transsexuálních toalet.

Kvůli těm jediným jsem se před časem dokopala k odvážnému rozhodnutí, že pojedu do USA a udělám o nich reportáž díky skvělému a ušlechtilému úsilí prezidenta Baracka H. Obamy, jenž dbal na lidská práva natolik, že vyštval z mainstreamových médii nejen názory z doby nadvlády Kuk Klux Klanu, ale i všechny kritiky genderové rovnosti.

To se pak jeho nástupkyni Hillary R. Clintové, jež chodí s celou rodinou na normální záchodky a osud transsexuálů je jí ukradený, ale konzervativcům natruc si vzala problematiku diskriminovaných menšin jako své klíčové téma, krutě vymstilo. Marně protestovali rasisté, ale i renomované vědci, jako je Steven Pinker a Jonathan Haidt, že idea rovnosti lidí, jež zakotvila nejprve v univerzitním prostředí, posléze v médiích a poté v celém spektru života americké společnosti, je chimérou, a že trocha nekorektního evolučně biologického diskriminativního postoje je zdravě přirozená.

Tak nás stvořily slepé evoluční procesy

nikoli rovné, ale nerovné, s nerovnými příležitostmi a vklady. Snaha prostřednictvím umělého metru a jalového jásání o tom, že lze člověka uhníst v sociologicky exaktním kotli k obrazu svému, je blud na x-tou, shodují se Pinker i Haidt.

Progresivní demokraté tomuto bludu o rovnosti příležitostí slepě uvěřili. Zarytě hlásali, že jsou lidé duhově pestrobarevní, teplí, zelení, červení, bílí a černí, věřící, ateisté, studení čumáci i lidi vřící progresivními ideami. Ale že všechny tyto typy mají právo na své specifické záchodky.

A tak se po kňurdání únavného týpka s poruchou osobnosti, jehož buzerovali spolužáci, když chtěl chodit na holčičí záchodky a asi dostal za ucho, Barack H. Obama smiloval a vydal slavný federální dekret, díky němuž mají transsexuálové jednou pro vždy své oddělené záchodky. Sláva, zajásala jsem. Až sem dospěl boj o lidská práva a toto je právě onen impulz, jenž mě, peciválku, jež si maximálně válí šunky u moře, dohnal k tomu, abych obětovala svou cennou dovolenou a odjela na dlouhatanánskou cestu po všech klíčových genderově neutrálních záchodcích USA. Zde bych nenápadně očumovala jejich uživatele, a pokud by byli svolní, učinila s nimi obohacující reportáž.

Tu bych pak odvysílala na nějakém českém alternativním médiu. Třeba na aktualne.cz. A kdoví, snad bych za ni sklidila cenu anebo se probojovala na 7th Sunday Festival. Samozřejmě, nikoho bych k rozhovoru nenutila, ale jak znám transsexuály, sami by se rozkecali a byli by rádi, že s nimi někdo naváže řeč a má s nimi, nebohými trpící diskriminovanými prostý lidský soucit.

To jsem měla všechno v hlavě jasně narýsované, vznášela jsem se v růžových obláčcích a snila o budoucí slávě a najednou na podzim rup a šup a hup. Frustrovaní bílí poslední mohykáni zvolili za prezidenta USA Donalda Trumpa, zjevení z 80. let minulého století, nejzbožnějšího ze zbožných. Ten v pátek srazu konzervativců CPAC citoval z Bible, jíž si každý den tento notorický nespavec listuje zhruba v jednu hodinu v noci při sledování jeho oblíbených Fox News, na něž v noci zmatečně reaguje svými tweety.

Tento světec ve volební kampani sdělil, že nemá nic proto transsexuálům. Ale aby se zavděčil milovaným evangelikánům, věrným to voličům nositele umírněných konzervativních hodnot, slíbil jim, že na federální úrovni svým ediktem zruší transgenderové záchodky a šalamounsky nechá rozhodnutí na jednotlivých státech. Tím nikoho nepotěšil ani nezarmoutil.

Jen vzbudil řadu otazníků, co s nově vybudovanými WC. Nabízí se řešení, jež jistě potěší jeho víceprezidenta Mika Pence, horlivého milovníka násilného obrácení homosexuálů s pomocí boží. Na záchodcích v prostoru mezi pánskými a dámskými toaletami lze zřídit modlitebny se svatými obrázky, ke kterým se mohou modlit náboženští horlivci brojící za změnu orientace transsexuálů, kteří do bývalých transsexuálních záchodků, nejvyššího výdobytku liberální demokracie, jen tak ze zvyku zabrousí. Na modlící se bručouny bude ale mnohem nudnější pohled, nežli na močící transgenderové neutrály. Jet kvůli nim do USA se nevyplatí.

A tak USA neuvidím. Místo toho mohu zajet do Íránu, ráje transgenderových operací, jež jsou z poloviny dotovány státem. Tak se z této naoko zaostalé islámské země stal ráj osob, toužících prodělat náročnou změnu pohlaví, jež se díky aktivitě vychytralého Inda slétávají do Íránu z celého světa jako vosy na sladký turecký med.

Jedině operativní změna pohlaví umožní v Íránu klasickým homosexuálům a lesbičkám, kteří by jinak ani své tělo vyměnit nechtěli, si vzít milovaného sexuálního partnera, za což by jim v původním těle hrozil krutý trest. Takže, Petro, hurá do šíitského Íránu, ten nyní bude v rámci reportáží o strastech a slastech osob s poruchou sexuální identity, opravdovým rájem.

Autor: Petra Havelková | sobota 25.2.2017 20:23 | karma článku: 18.67 | přečteno: 1604x

Další články blogera

Petra Havelková

Realita nebezpečně blízká distopii

Situace v Barmě, která se nedávno dostala do hledáčku světových médií kvůli masového odchodu muslimské minority a podezření z genocidy, je nabita silnými archetypálními obrazy.

17.9.2017 v 13:31 | Karma článku: 11.90 | Přečteno: 731 | Diskuse

Petra Havelková

Alexej Navalnyj by do vězení nemusel, pokud by se držel plánu

Nacionalista, jenž podpořil anexi Krymu a rozhodně nesplňuje standardy liberálního demokrata, jakého bychom nejraději v roli opozičního ruského lídra představovali, se rozhodl demonstrovat po svém.

13.6.2017 v 20:32 | Karma článku: 17.16 | Přečteno: 634 | Diskuse

Petra Havelková

Co budou od konzervativců požadovat za svou podporu Demokratičtí unionisté?

Premiérka Theresa Mayová, jež vsadila na oslabenou pozici labouristů, si takto svou těsnou výhru v předčasných volbách, jež vyhlásila v naději na posílení mandátu konzervativců v jednání o Brexitu, nepředstavovala.

10.6.2017 v 15:22 | Karma článku: 10.64 | Přečteno: 309 | Diskuse

Petra Havelková

Proč Putina vždy rozesmějí Zemanovy bonmoty

Proč se Vladimír Putin tak potutelně usmíval, když mu Miloš Zeman sdělil v ruštině jeden ze svých bonmotů v čínském Pekingu. Že by se mu líbilo sdělení o tom, že novinářů je jak much, a tak by se měli likvidovat

15.5.2017 v 13:45 | Karma článku: 18.61 | Přečteno: 812 |

Další články z rubriky Společnost

Jakub Kouřil

Provázek

Pochází z červa a ještě hodně toho v něm zůstalo. Souká se jako had a líže zem. Káže o míru, káže o lásce, bije se v prsa, ale v nitru jej tlačí vulkán. Zatížen jako Sysifos, nese si svou matrici, kterou si razí své opakování.

26.9.2017 v 11:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Tomáš Houška

Příběh Arménie

Pro mnoho lidí je Arménie tajemnou zemí někde daleko, a když máme zalovit v paměti, co jsme se o ní učiili v dějepise, většinou musíme přiznat, že nic. Výlet do té současné nechám na příště, pojďme nahlédnout do její historie.

26.9.2017 v 10:15 | Karma článku: 13.05 | Přečteno: 229 | Diskuse

Karel Janďourek

Vibrátor... aneb lepší, než dlouhý vysvětlování

Pomalu nám začal školní rok a rozebíhají se kroužky. To je veliký nápor na rodinnou organizaci a logistiku.

26.9.2017 v 9:40 | Karma článku: 12.25 | Přečteno: 488 | Diskuse

Libor Popovský

Nový podvod nevládních organizací: Pašování lidí, s. r. o.

Překlad článku Douglase Murrayho „New NGO Racket: Smuggling, Inc." pro českou verzi Gatestone Institute zpracovaný paní Helenou Kolínskou a mnou."

26.9.2017 v 9:14 | Karma článku: 29.38 | Přečteno: 859 | Diskuse

Šárka Bayerová

Špinavé nádobí jí lezlo na nervy

A protože doposud nikdo nic nevymyslel, začala hloubat sama. Povedlo se. Zrealizovala sen každé ženy - konečně se nádobí mylo samo....

26.9.2017 v 8:30 | Karma článku: 21.31 | Přečteno: 586 | Diskuse
Počet článků 151 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1138

Mezi mé zájmy patří  kulturní dění v mém okolí, literatura, reflexe vlivu masových médií na utváření obecného mínění. Zajímám se o kognitivní vědy, evoluční psychologii, teorii memů a literaturu. 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.